Aktuality

Zajímavosti ze světa cyklistiky, naší prodejny a teamu Cyklosport Hranice

imageresize

Lapierre Pulsium 500 CP – Žehlička na české silnice
Jarní klasiky se kvapem blíží… a co vy? Jste na ně připraveni? Nezapomeňte, že na jaře rozkvetou též naše silnice do podoby nádherných výmolů a okouzlujících děr, připomínající mnohdy sekce na Paříž Roubaix či Fladrech. Abyste si stejně jako my mohli užívat jarní kilometry, máme pro vás komfortní žehličku přímo z Francie v podobě Lapeirre Pulsium.
Řada Pulsium je vybavená rámem používající technologii SAT, která využívá speciální elastomer do spojení mezi horní rámovou trubkou a sedlovými vzpěrami. V kombinaci se zúženou sedlovou trubkou ve spodní části, je tak rám schopen pohlcovat vibrace a nárazy jdoucí od zadního kola.
Přední tvarovaná karbonová vidlice pak skvěle pohlcuje nerovnosti a nemáte tak pocit, že vám chtějí řídítka při jarních klasikách vypadnout z ruky.
Může se zdát, že při takové míře komfortu bude Francouz pěkný lenoch, ale opak je pravdou. Rám nepostrádá torzní tuhost ani akceleraci, přitom se skvěle vodí do zatáček. Ve sjezdech se chová klidně, krásně drží stopu, nic se pod vámi nevlní, nikde nic neklepe…Navíc geometrie rámu je střižena pro opravdové vytrvalce. Kratší vzpřímenější posed lépe rozloží vaši váhu a vy tak nepřetěžujete ruce či zádové partie. Žehlička z Francie je přímo stvořená pro maratonské – vytrvalostní, celodenní vyjížďky…to je ale taky to jediné, co vám pak doma vyžehlit nemůže…

 

IMG 7211

Superior eXF 909 versus Lapierr Overvolt AM 700i

SUPERIOR eXF 909 e-sport (skryté emoce)
Nedávno jsme se měli možnost svést se s francouzským Lapierrem Overvolt AM 700i s motorem Bosch 500 Wh. Tentokrát přinášíme zážitky s motorem SHIMANO STEPS DU-E 8000 namontovaný v kole domácí značky SUPERIOR. I když se jedná o kola každé v jiné cenové relaci, osazené tedy odlišnými komponenty, mají namontované motory nejvyšší řady. Lapierre vsadilo na pohon Bosch a SUPIK pak na osvědčenou klasiku od Shimana. Lapierre již nabízí integrovanou baterii v rámu, Supik v tomto designovém trendu zatím pokulhává. Naproti tomu Lapierre díky integraci baterie a robustnějšímu podvozku, těžšímu motoru nabral 3 kg na váze. Obě kola mají též odlišnou geometrii. Lapierre je typickým Trailovým kolem, kdežto SUPIK je spíš klasický XC BIKE se sportovnějším posedem. Obě kola mají přes 20kg. Lapierre 24kg, Superior 21 Kg.
Zkoušeli jste ale někdy sednout na E-Bika a jed bez dopomoci motoru? Třeba jen pro případ návratu domů, když dojte šťáva v baterii?
S motory Bosch je to výzva pro trénované jedince, kdy je při šlapání značně znát odpor motoru.
Naproti tomu jízda s motorem Shimano je úplně o něčem jiném. Po odpojení motoru je šlapání do pedálů hladké a jízda se nikterak neliší od jízdy s běžným kolem.
Motor Bosch disponuje čtyřmi jízdními režimy ECO, TOUR, E-MTB, TURBO.
Zatímco Shimano si vystačí se třemi ECO,TRAIL, BOOST.
Motor Bosch tak plynule navazuje na jednotlivé jízdní mody.
U Shimana jsou přechody znatelnější.

Naproti tomu s motorem Shimano máte pocit, jako by jste sedlali závodního oře. Charakteristický pištivý zvuk motoru vás nutí neustále udržovat kadenci šlapání a držet tak motor v optimálních otáčkách. Když se zaposloucháte do meluzíny, která z motoru vychází, připadáte si jako závodníci krotící pod sebou vysokootáčkový speciál z Moto GP.
Se Shimanem máte pocit, jak vám kolo chce neustále uletět po zadkem. Běžně se stane, že ve stoupání po přeřazení z režimu ECO na TRAIL doslova vystřelíte s předním kolem ve vzduchu a vy se snažíte udržet řídítek .
Samozřejmě, že se dá jezdit se Shimanem i normálně, kroutící moment motoru je neskutečný , ale jde přece o emoce a ty Shimano nabízí v plné síle. Takže READY TO RACE.

IMG 7108

Lapierre Overvolt AM 700i Bosch 500 Wh, tak trochu jiný pohled na E-Bike
O tom, že se dá jezdit na kole ve sněhu, když jsou teploty pod nulou není pochyb. Na umrzlém sněhu je to sranda. Kolo drží stopu jako přibité.
Ale vyzkoušeli jste si jízdu v mokrém těžkém sněhu, kdy je sníh tak rozbředlý, že je pomalu nemožné udržet jízdu v přímém směru a jakékoliv stoupání vás sesadí do pozice chodce, snažícího se vypořádat s nástrahami zimní přírody?
Právě v takových podmínkách jsme měli možnost vyzkoušet E-bike Lapierre Overvolt AM 700i s motorem Bosch.
Chtěli jsme též prověřit výdrž baterie v zimním počasí a vyzkoušet tak kdy baterce dojde.
Motor Bosch umožnuje čtyři jízdní režimy ECO, TOUR, E-MTB a TURBO.
K testu jsme přistoupili tak, že pokud to bylo možné (rovinaté přejezdy a sjezdy) jeli jsme bez dopomoci motoru. Jakmile se ale terén změnil, zapojili jsme též motor Bosch. Díky s tíženým podmínkám, nebylo většinou ani možné využít nejvyšší mody režimu motoru a přenést tak jeho výkon na kluzký terén. V podstatě jsme si nejčastěji vystačili jen se základními dvěma mody ECO a TOUR. V těchto režimech se tak dal přenést výkon motoru na kluzký terén, kdy jeho kroutící moment plynule kontroloval trakci zadního kola na mokrém sněhu.
Nejenom, že jsme s Lapierrem mohli projet téměř nemožné - v podstatě, pokud by jsme se nechtěli s vámi podělit o pár fotek nemuseli jsme ani zastavovat.. , ale strávili jsme též v sedle Lapierru téměř 5hodin jízdy. To je na kapacitu baterky E-biku v chladném počasí neskutečný výkon. Nakonec ani po 5 hodinách baterce nedošlo… dojezd ukazoval ještě 5 km jízdy.
Věřte tomu, že pokud chcete, i s E-Bikem si dáte pěkně do těla. Zažijete s ním regulérní MTB trénink, který vás bude neskutečně bavit a objevíte při tom nové možnosti cyklistiky.

 

 

 IMG 6992

Vánoční pohoda po francouzku
Pohodlí vánočního gauče jsme o svátcích vyměnili za komfort z Francie v podobě
Biku Lapierre ProRace SAT 529 https://www.lapierre-bike.cz/…/lapierre-prorace-sat-529/4203

a silničky Lapierre Pulsium 500 CP https://www.lapierre-bike.cz/p…/lapierre-pulsium-500-cp/4290
Lapierre je značka, která se vyznačuje vlastním vývojem a řadou nových technologií.
V tomto případě obě kola využívají technologii prorace sat, se kterou se blíže můžete seznámit na naši prodejně, nebo též na stránkách http://www.bikeandride.cz/…/06/lapierre-prorace-sat-tech-n…/
https://mtbs.cz/…/lapierre-odhalil-nov…/kategorie/tech-news…
Z vlastní zkušenosti tak můžeme potvrdit, že systém prorace sat skutečně funguje. Lapierru se podařil vytvořit komfortní rám pohlcující drobné nerovnosti, který přitom nepostrádá tuhost a dynamiku. Perfektní ovladatelnost dělá pak jízdu s Lapierrem v bílé peřině skutečně zábavnou

 

2019 Lapierre Overvolt Shimano AM Electric Bikes 800x420

Na naší prodejně  nově nabízíme elektrokola značky LAPIERRE.

Jedná se o  kola významného francouzského výrobce. Více než 70-ti letá tradice tohoto výrobce je zárukou kvality a technologických inovací. Výrobce nabízí atraktivní a špičková kola pro všechny příznivce cyklistiky.

Nabízíme Vám možnost vyzkoušení modelu LAPIERRE OVERVOLT HT900i W BOSCH 500Wh  formou zápůjčky kola.

lapierre lapierre overvolt ht 900i w bosch 500 wh 2019 3

 

Více informací  o možnostech zapůjčení kola k otestování naleznete zde.

 

EK CYKLOSPORT HRANICE,
Tř.1.máje 1662/63
Hranice 753 01

Zůstaňte s námi

 

logo rajcenet

Search