Aktuality

Zajímavosti ze světa cyklistiky, naší prodejny a teamu Cyklosport Hranice

ROŽNOVSKÁ BRÁZDA 2016

roznovska_brazda

Od května do září se Petr Blaťák z týmu Cyklosport Hranice zúčastnil čtyř MTB závodů série Rožnovské brázdy.

1. závod: STAVAŘSKÁ SPEDOS TISÍCOVKA 28. 5. 2016

Start 5. ročníku závodu byl ve Valašském Meziříčí od SPŠ stavební. Na začátku závodu se stoupalo do kopce směr Štěpánov – Vrchovina. Bylo hodně náročné se probojovat na přední pozice. Střídaly se povrchy z asfaltu, betonu, šotoliny. Sjezdy technicky náročné po kořenech, jehličí a blátě. Cíl závodu byl u lyžařského vleku nad obcí Veselá. Závodníci jeli okruhy podle svých kategorií. Muži 20-39 let absolvovali 3 okruhy s převýšením 1000 m. Na start se postavil i absolvent SPŠ Martin Haman z týmu Superior Riders, který od začátku až do konce ovládal čelo závodu. Petr se ve své kategorii umístil na 18. místě s časem 1 : 32 : 40.

2. závod: LUDÍK TOUR 11. 6. 2016

Startovalo se od campingu v Rožnově pod Radhoštěm do 4 km kopce s převýšením 240 m k chatě Mír. Od chaty muži 20-39 let absolvovali 3 okruhy, které měly celkem 38 km s převýšením 1 185m. Terén byl náročný, stoupalo se až pod Radhošť. Během závodu začalo i mírně pršet. Sjezdy po kamenech a kořenech daly závodníkům hodně zabrat. Petr obsadil ve své kategorii 8. místo s časem 2 : 10 : 41.

3. závod: JEHLIČNÁ TOUR 18. 6. 2016

6. ročník závodu startoval v obci Krhová u Valašského Meziříčí. Závodníci objeli 4 okruhy, které měly celkem 35 km s převýšením 1014 m. Cíl závodu byl u hospody na Jehličné. Počasí závodníkům přálo, bylo slunečno a mohli se tak kochat krásnými výhledy do krajiny. Petr se umístil na 3. místě ve své kategorii muži 20-39 let s časem 1 : 41 : 42.

4. závod: VALAŠSKOBYSTŘICKÝ KRPÁL 3. 9. 2016

1. ročník závodu startoval ve Valašské Bystřici a rozhodl o celkovém pořadí Rožnovské brázdy.

Počasí bylo opět nádherné, 53 km trať byla určena pro kategorii mužů 19-29 let. Závodníci startovali z centra obce. Nejprve stoupali po asfaltové silnici, následoval vjezd do lesa s prudkým stoupáním, kde většina závodníků byla donucena zahřívat tretry. Poté následoval rychlý sjezd s technickými zatáčkami posetými štěrkem a opět vjezd do obce na hřiště s občerstvovací stanicí a pro některé i cílem. Podle kategorií si tento okruh museli závodníci ještě zopakovat. Petr si ho dal celkem 3x a obsadil 4. místo.

V celé sérii Rožnovské brázdy se umístil ve své kategorii na 1. místě. Gratulujeme.