Aktuality

Zajímavosti ze světa cyklistiky, naší prodejny a teamu Cyklosport Hranice

Polický okruh 2016

DBT série čítající čtyři závody měla finále v sobotu 24. září závodem horských kol Polický okruh. Příjemné domácí prostředí a dvě dobře značené tratě přivítaly na startu děti všech kategorií převážně v doprovodu svých závodících rodičů.

041

Ředitel závodu starosta obce Police pan Karel Janoušek ve 14 hodin odstartoval dětský závod na který se postavili za Cyklosport Hranice Kuba Šatánek a Natálka Krejčiříková v kategorii 6-8 roků. Jejich pozice v zadních řadách nedávaly mnoho šancí na krátkém úzkém okruhu.

046

Naštěstí Kubova dravost a tátův křik byl silnější než soupeři, což mu pomohlo během pěti okruhů k posunu až na druhé místo stejně jako Natálce, která oproti zamračenému Kubovi drtila soupeřky svým pěkným úsměvem.

103

Skoro jako v pohádce vše dobře dopadlo a oba jako by se na startu domluvili, obsadili ve svých kategorií druhá místa.

155

Hlavní závod s hromadným startem kategorií junior až master odstartoval v 15 hodin na trati o délce 3,8 km s převýšením 130m. 1 až 5 okruhů dle kategorie se zdálo jednoduchým závodem do doby projetí tréningového okruhu.

111

Nepříjemné prudké stoupání ubíralo rychle síly a tak startující za Cyklosport Hranice Terezka Krejčiříková, Ervín Krejčiřík, Zbyněk Šatánek a Petr Blaťák tušili, že půjde o náročný závod.

166

Ihned po startu na první kopec se utrhla vedoucí skupina ve které se udržel Petr a Ervín. Pro Ervína bylo svezení s elitou jen první okruh, kdy v kopci prošel do další skupiny na rozdíl od Petra, který až do cíle udržel první trojku. Zbyněk s radostí převálcoval Ervína a udržoval se v druhé skupině.

277

Za juniorky startující Terka vypsaný závod na jeden okruh zvládla stylem jízda chůze a obsadila první místo.Na tři okruhy kategorii 39-49 bojující Ervín nakonec proťal cílovou pásku na pěkném třetím místě.

518

Dlouhých pět okruhů odkroužil Peťa v cíli na parádním druhém místě celkově první v kategorii. Zbyněk bojující v posledním okruhu o třetí místo v cílovém kopci podlehl soupeřům a musel se spokojit s pátou příčkou v kategorii.