Aktuality

Zajímavosti ze světa cyklistiky, naší prodejny a teamu Cyklosport Hranice

Bikemaraton Drásal České Spořitelny 2017

bike drasal 2017

Bikemarathon Drásal České spořitelny patří mezi nejkultovnější bikemaratony v České Republice. Závodníci si mohli zvolit z pěti parádně připravených tras v délkách 14 až 177km. 

http://www.drasal.cz/vyber-si-spravnou-trasu

Náročnost tras představuje jednak délka, ale také samotné převýšení. Například trasa A-UCI o délce 117km má převýšení 3920m, což chce opravdu nohy a odvahu. Přihlášení závodníci Cyklosportu Hranice Petr a Ervín Krejčiříkovi na Supech tuto odvahu kdesi vyhrabali. Za polojasného počasí v 7:45h odstartovali z Holešovského náměstí vstříc celodenním zážitkům. První stoupání na Rusavu pro třídilo peleton a seřadilo jezdce dle výkonosti do skupin. Peťa připraven ve skvělé formě brzy ukázal záda svému mladšímu bráchovi. 8. občerstvovacích stanic, převážně na vrcholech kopců zajišťovaly závodníkům dostatek kvalitní stravy, kde oba ze zkušenosti vždy doplnili energii.

První polovinu závodu si užívali dle představ, Peťa v první a Ervín v druhé stovce startovního pole.

bike drasal 2017 1

K této spokojenosti vyšlo nadmíru optimální počasí bez deště s teplotami okolo 25°C. Pozměněná trať druhé poloviny závodu vedla závodníky přes lesní traily na občerstvovací stanici Semetín. Zde na 70km se začal lámat chleba. Náročnost tratě neklesala, naopak přišly na řadu prudké výjezdy dlážděné makadamem, což s ubývajícími silami znamenalo pěškobus. Pro Peťu výzva, co zvládne na převod 1x11 a Ervína propad závodním polem. Motivací pro oba byla občerstvovačka Rusava, po které následoval dlouhý sjezd do cílového Holešova. Peťa jako první projel cílovou lajnu v parádním čase 6:23h na 70.místě celou dobu pronásledovaný bráchou v cíli s časem 8:16h na 293 místě.

Během sobotního dopoledne postupně startovaly závody dalších tratí. Na trať C s délkou 31km a převýšením 949m se postavil Honza Mlčák startující na Supiku za Cyklosport Hranice. Honza po startu nenechal nic náhodě a s hlavní skupinou odjížděl vstříc skvělému výsledku. Zmatek ve značení přinesl smůlu a zavedl hlavní skupinu mimo trať, což znamenalo propad startovním polem. I přes tyto potíže si Honza dojel v čase 1:22 pro pěkné 6. místo v kategorii.

Klukům gratulujeme.

 

Výsledky ZDE

Fotogalerie ZDE

EK CYKLOSPORT HRANICE,
Tř.1.máje 1662/63
Hranice 753 01

Zůstaňte s námi

 

logo rajcenet

Search