Aktuality

Zajímavosti ze světa cyklistiky, naší prodejny a teamu Cyklosport Hranice

K3 KELEČSKÝ TERÉNNÍ TRIATLON 2017

01. K3 Kelesk ternn triatlon

Druhý ročník K3 Kelečský terénní triatlon odstartoval minulou sobotu poblíž obce Kelč na rybníku Chmelník. Menší závod spadající do DTB serie již loni pořadatelé velmi dobře zvládli, což se projevilo na účasti letošního ročníku, kde maximální počet 170 závodníků hlavního závodu byl hodinu před ukončením prezentace naplněn. Podobně velký zájem byl také na dopoledním startu dětských závodů, rozdělený dle věku do příslušných kategorií. V kategorii žáci 8-10 se na start dvou okruhů o délce 2100m postavil za Cyklosport Hranice Kuba Šatánek, který svým dravým závodním stylem dojel z 38. startujících na pěkném 9. místě.

Hlavní závod naplánoval pořadatel Libor Macek lehce po poledni a byl rozdělen na dva starty. První SPORT TRASA A - plavání 800m/kolo 23km/běh 5,7km, kterého se z důvodu malých blan a velkých.... neúčastnili závodníci Cyklosportu Hranice, odstartoval ve 12h30min. Následoval start oblíbenější a také více zastoupené HOBBY TRASY B - plavání 300m/kolo 23km/běh 3km. Zde s určitou obavou se na start za Cy.Hr. postavil Marek Janíček, Zbyněk Šatánek a Ervín Krejčiřík. Obavy se naplnili skoro jak kraťasy u první bójky, kdy Zbyněk a Ervín nevydrželi bodyčky soupeřů a odsunuli se na chvost peletonu až k výběhu do depa. Marek zaplaval bravurně a následně vyjel z depa na svém Supu vstříc pěknému výsledku. Ervín vylepšil skóre z plavání zakázaným průjezdem v depu na kole s minutovou penalizací. Silná stránka kolo však zabrala. 23km honička na horském kole po Záhoří posunula oba neplavce před během na 12. a 13. místo celkově. V závěrečném běhu se opět posunuli dokonce i na stupně vítězů. Verdikt výsledkové tabule zněl neuvěřitelně - Marek celkově druhý! Zbyněk celkově osmý stejně i v kategorii a Ervín celkově jedenáctý a druhý v kategorii!

Co dodat? určitě velké dík pořadatelům, kteří v okolí Kunovic již druhým rokem pořádají s nadšením velmi kvalitní hobby závody.