Aktuality

Zajímavosti ze světa cyklistiky, naší prodejny a teamu Cyklosport Hranice

AUTHOR ŠELA MARATHON 2016

Mistrovství České republiky Mtb XCM aneb 17. ročník Author Šela Marathon odstartoval první květnovou sobotu se startem v Lipníku nad Bečvou. Hlavní organizátor Aleš Procházka připravil tři dobře značené tratě o délkách 26, 49 a 97km, na které vyrazilo celkem 1401 startujících. Mezinárodní účast také napovídá o popularitě závodu obsazený téměř kompletní českou špičkou. Na nejdelší a technicky nejnáročnější trati se bojovalo o mistrovské kovy. Zlato v mužích vybojoval Pavel Boudný (Česká spořitelna – Accolade) a v ženách Tereza Huříková-Němcová (Superior MTB Team).

P5070449

 

 

Team Cyklosport Hranice nominoval na mistrák čtyři horké kandidáty o medaile na trati 97km - Petr Krejčiřík, Pepe Tománek, Zbyněk Šatánek a Marek Janíček. Předpoklad nejrychlejšího jezdce se potvrdil a tak jednička z teamu Petr nechal své kolegy po celou dobu za zády. Mistrovská medaile mu však o kousek unikla, ale v cíli pěkné 50. místo v kategorii s časem 5h13min je jistě dobrý výsledek. Navíc jako téměř místní podal v cíli do komentátorského mikrofónu vyčerpávající rozhovor o průběhu závodu pro místní televizi Hranicko a.s.

086

 

Další v pořadí na trati bojovali tandem na SUPech PePe a Zbyněk jedoucí téměř 60km v háku. Osudným se stalo Zbyňkovi stoupání po loukách od Slavíče, kdy jeho nevyhnutelný odpočinek tyto dva rozdělil. PePe ze svého tempa nepolevil, natěšen vstříc jeho prvnímu skalpu dlouhé Šely. Tak se i stalo a PePe na 105. místě v kategorii s časem 5h55min jako druhý z týmu proťal cílovou metu.

369

Zbyňek po dvaceti minutové pauze zmobilizoval zbylé síly, které ho dovezli až na Hrad v čase 6h9min na 145místě v kategorii.

408

Nováček čtvrtý startující Marek letos v prvním pěkně rozjetém závodu musel vzdát na třicátém kilimetru pro technickou závadu zadřeného kolene, tak snad příště.

20160507 151411

Na trati 49km měl Cyklosport Hranice dva zástupce - Honzu Mlčáka a Ervína Krejčiříka.

Honza startující z první vlny nabuzen parádním výsledkem z minulého týdne 5. v závodě Rohálovská 50ka vyrazil do boje s krásnou technickou tratí okolo Helfštýnska. Domácí prostředí se 100% znalostí tratě jistě pomohlo Honzovi pohybovat se v popředí závodu. Průběžné 50. místo celkově na Rybářích vypadalo jako fantastický výsledek juniorského jezdce čekajícího jen závěrečné stoupání na Hrad. Jenže smůla v podobě technického problému Honzu vyřadila z boje v posledních kilometrech před cílem, což hodně mrzelo.

049

Z druhé vlny krátké tratě 49km startující dvojka Ervín, svým rozvážným tempem vstoupil do prvního letošního závodu. Jeho nafoukle vytrénované nohy z obchodu se vcelku rychle zapojili do závodního tempa. Technická trať vyhovující jak jezdci, tak dobře připravenému stroji SUP Team Issue 29, bez větších problémů přivedla spokojeného Ervína do cíle v čase 2h40min na 41míště v kategorii.

275

Neděle patřila vyjížďce a dětské Šele.

V dopoledních hodinách si Zbyněk s Ervínem jeli vyšlápnout 90km okruhem na silnici své unavené nohy, aby v odpoledních hodinách Zbyněk se svým starším potomkem Kubou odfrčeli na start dětské Šely.

Kuba trénující 3x týdně se svým trenérem a tátou Zbyňkem se postavil bez obav na náročnou 4,4km dlouhou trať posetou několika překážkami. Dobře rozjetý závod v první desítce zkomplikoval pád na jedné z překážek, což evidentně Kubovi nevadilo, rychle osedlal svůj SUP 24 a bojovným tempem začal stahovat své propadlé pozice. Výsledné 12 místo bylo uspokojení pro něj i trenéra.

dasm rozhodci 1

Všem zúčastněným gratulujeme a těšíme se na dálší závod.

 

 

 

 

Výsledky 97+49 ZDE

Výsledky děti ZDE

Fotogalerie ZDE ZDE ZDE 

EK CYKLOSPORT HRANICE,
Tř.1.máje 1662/63
Hranice 753 01

Zůstaňte s námi

 

logo rajcenet

Search