Aktuality

Zajímavosti ze světa cyklistiky, naší prodejny a teamu Cyklosport Hranice

Vinařská 50 Author Znovín Cup 2016

author cup znovin 2016

17. ročník závodu Vinařská 50 se uskutečnil 2.července se startem v Šatově. Závod na 50km byl vypsán pro kategorie jednotlivců, týmů a nově speciální kategorii V50: kolo-běh - dvojice střídající se na jednom kole. Termín závodu začátek července opět nezklamal a už od brzkého rána ostré sluneční paprsky rychle dosušovaly ze čtvrtka rozblácenou trať po místní průtrži. Omezení počtu statrtujících na 1700 zahrnovalo 6. borců z teamu Cyklosportu Hranice. Nováčky Marka Janíčka a Roberta Palackého provedl před startem asfaltovým zaváděcím okruhem na rozjetí Ervín Krejčiřík, Zbyněk Šatánek a PP Tománek. Ano 5 a 6tý? zafačovaný od ruky, až k patě se startovním číslem v ruce po pádu při středečním tréninku bohužel jen přihlížel Petr Krejčiřík.

Ostrý start do zaváděcího 5ti kilometrového okruhu byl pro většinu startovního pole vstupenkou do druhého vlaku. Vražedné tempo oddělilo hlavní skupinu 70ti jezdců ve které se udržel Ervín a Zbyněk. Nájezd do terénu nebyl ve znamení prašného oblaku, ale zvyšujícího se tempa, kterému podlehl Ervín. Co nevidět ho pohltila druhá skupina, kterou řídil Robert s Markem. Rovinaté úseky s mírnými kopci ukazovali jezdcům na tachometru průměr 30km/°C . Dvě občerstvovací stanice na trati zajistili příjemné chlazení, jak z venku, tak zevnitř těl rozpálených jezdců v popředí a dobré vínko pro rekreanty v hloubi závodního pole. Zbyněk 100% připraven ze soukromých tréninků nenechal nic náhodě a svou pozici jedničky teamu udržel do cíle s celkovým 58. místem. Stíhací jízdou z druhé skupiny do cíle dorazili Marek na 60. místě a Robert na 84. místě. Čtvrtý z teamu a 119. místo celkově vybojoval Ervín, uhánějící před PP v cíli na 122místě. V boji o umístění teamu obsadil Cyklosport Hranice 10. místo.