Aktuality

Zajímavosti ze světa cyklistiky, naší prodejny a teamu Cyklosport Hranice

miniDuatlon 2016

miniduatlon

Sobota 16.června patřila již 8. ročníku miniDuatlonu konaném v Kunovicích. Malý závod pořádaný obcí Kunovice přivítal více jak 150 startujících všech kategorií. Devátá hodina byla startem dětských závodů, po nichž následoval ve 12h start všech dospělých kategorií hlavního závodu. Pořadatelé odvedli opět dobrou práci v podobě kvalitně značených tratí, postaveným zázemím pro diváky i závodníky se skvělým občerstvením.

Za Cyklosport Hranice se na start dětského závodu v kategorii 6-7let postavil Kuba Šatánek na svém Supiku. Jeho sportovní nářadí a vyzáblé nožky ho přivezly do cíle na 6. místě v kategorii.

Cyklosport Hranice měl také zastoupení v hlavním závodě a to Roberta Večírka ve štafetě, Marka Janíčka, Honzu Mlčáka, Zbyňka Šatánka v jednotlivcích. Nejlépe rozběhl 4,5km závod pavouk Marek, pronásledovaný druhým pavoukem Honzou a rozjetým Večírkem, za kterými sekundoval Zbyněk. Při přesednutí na kolo se ani počasí, ani pořadí nezměnilo, jen výrazy v obličeji byly jako z kameme - snaha o běh. Následovala 16km trať na horském kole, která nědělala zástupcům Cyklosportu Hranice problém, ba naopak všichni zaznamenali posun o pár příček vpřed - hurá. Poslední změna kola za běžecké boty proběhla opět beze změny pořadí v teamu a tak zbývalo urazit 1,5km do cíle. Počasí si dalo na čas a naplnila se předpověď, kdy z nebe začaly padat kapky vody. I to byl zřejmě důvod, proč se Zbyněk nesnažil přezout a vyrazil do poslední běžecké části v cyklo tretrách.

Cíl spatřili všichni z teamu v pořadí Marek na 15.místě pronásledovaný Honzou na 20.místě a Zbyňou na 28.místě. Robetr v kategorii štafety obsadil pěkné 3.místo.