Servis jízdních kol - EK Cyklosport Hranice

Nabízíme Vám profesionální servis jízdních kol. Jsme si vědomi, že z  dlouholeté praxe však nelze neustále čerpat, neboť technika jízdního kola se rok od roku mění a proto podstupujeme několikrát za rok řadu technických školení, investujeme do vybavení dílny a vylepšujeme organizaci práce. Víme, že kvalitně provedený servis a spokojený zákazník, je naše budoucnost.

Nabídka servisních balíčků

Nabízíme vám výhodné balíčky servisních úkonů, které jsou dle svého zaměření prověří Vaše jízdní kolo a připraví ho na cyklistickou sezónu.

 

základní seřízení kola

 

seřízení brzd

 

seřízení přehazovačky a přesmykače

 

seřízení řízení

 

dotažení klik

 

dotažení pedálů

 

dofouknutí kol na správný tlak

 

projetí kola

CENA: 700-1000 Kč

Objednat servisní balíček

 

celková kontrola stavu kola a jeho seřízení
seřízení brzd s možnou výměnou opotřebených dílů

 

seřízení přehazovačky a přesmykače s možnou výměnou vedení

 

kontrola řízení

 

kontrola kónusů nábojů

 

kontrola středového složení a dotažení klik

 

dotažení pedálů

 

dotažení povolených šroubů

 

vycentrování kol a případná výměna poškozených špic

 

změření stavu řetězu

 

promazání řetězu a všech důležitých součástek

 

dofouknutí kol na správný tlak

 

projetí kola

CENA: 1000-1500 Kč

Objednat servisní balíček

 

komplexní kontrola stavu kola, seřízení a výměna dílů

 

seřízení brzd s výměnou opotřebených dílů

 

seřízení přehazovačky a přesmykače s možnou výměnou vedení

 

seřízení a promazání,nebo výměna řízení

 

seřízení a promazání,nebo výměna středového složení

 

seřízení a promazáni nábojů s výměnou opotřebených dílů

 

dotažení pedálů

 

dotažení všech šroubů

 

vycentrování kol s doplněním poškozených špic

 

výměny plášťů nebo duší dle dohody

 

změření stavu řetězu a případná výměna

 

promazání všech důležitých součástek

 

vytažení sedlovky - promazání sedlové trubky (pokud to stav umožňuje)

 

dofouknutí kol na správný tlak

 

v případě zájmu nastavení posedu a řidítek

 

projetí kola

CENA: 1500-2000 Kč

Objednat servisní balíček

Poskytované typy servisu

Poskytujeme komplexní servis jízdních kol po celou dobu jejich životnosti.

Předprodejní servis

Základem dobře fungujícího nového kola je odborně provedený předprodejní servis. Tento servis nepodceňujeme, neboť je nezbytně nutný pro budoucí bezproblémové používání kola a proto mu věnujeme maximální pozornost. Po vytažení kola z krabice a kompletním odbalení je kolo z části rozmontováno, promazáno, zpět poskládáno a seřízeno. Při těchto úkonech se kontroluje řada věcí, které mohou být z výroby špatně nastavené, a tím předcházíme různým banálním reklamacím. Jeden z těchto úkonů je kontrola zakrytí otvorů v ráfku krycí páskou, dále ve zkratce, promazání vedení měničů, kontrola promazání a seřízení ložisek, centrování kol, usazení a nahuštění pneumatik, dotažení spojů momentovým klíčem atd. Předprodejní servis je zdarma ke každému novému zakoupenému kolu v naší prodejně, kdy zákazník může bez obav s novým kolem vyrazit z prodejny přímo na vyjížďku.

Záruční / garanční servis

Garanční, neboli záruční servis je dalším důležitým článkem, neboť i přes precizní smontování v předprodejním servisu není kolo seřízeno jednou pro vždy. Vlivem používání kola dochází ke vzájemnému usazování komponentů a je nezbytně nutné provést kontrolu seřízení ložisek středů, brzd, měničů, výpletů kol, tlaku pneumatik, nastavení tlumících jednotek, mazání řetězu a dotažení všech spojů kola. V podstatě při této kontrole dochází ke znovu seřízení celého kola. Garanční servis provádíme zdarma ke každému novému zakoupenému kolu v naší prodejně, po ujetí 200km, nebo nejpozději do 6 měsíců od data zakoupení kola. Po provedení garanční kontroly je zaručena správná funkčnost kola, a však každý zákazník dále nesmí zapomínat na svůj běžný základní servis a to huštění kol, mazání tlumících jednotek a řetězu. Dále doporučujeme roční návštěvu odborného servisu

Běžný servis

Běžný servis jízdních kol provádíme po celý rok. Během hlavní sezóny (březen-září) z důvodu vytížení přijímáme na servis pouze kola zakoupená v naší prodejně. Preventivní kontrolou, to znamená jednou ročně u běžně používaného kola a vždy po závodě u sportovního kola se předchází ke zničení souvisejících komponentů a eliminuje se nebezpečí havárie. Každý zákazník je vždy při převzetí kola na servis seznámen s rozsahem prací, finanční částkou a dobou opravy. Běžný celkový servis kola čítá nespočet úkonů jakožto vyčištění, promazání a seřízení s případnou výměnou opotřebených dílů viz orientační ceník servisních úkonů, nebo servisní balíčky. Vhodné období pro generální servis kola jsou zimní měsíce a to z důvodu volné kapacity bez nutnosti objednání, snížené ceny servisních úkonů a v klidu precizně provedené práce.

Opravy karbonových rámů

Spolupracujeme s firmami specializující se na opravy těchto materiálů a zajišťujeme pro naše zákazníky opravy karbonových rámů.

Opravy karbonových rámů, aneb karbon - ano či ne?
Karbon je relativně mladý materiál, ze kterého se konkrétně v cyklistické branži vyrábí nepřeberné množství rámu, vidlic a komponentů. Materiál vyniká velkou pevností, lehkostí a hlavně pro výrobce je výhodou možnosti tvarování jakéhokoli profilu. Při výrobě se používá několik typu tkanin, spojované opět několika typy lepidel s množstvím variant technologii výroby rámů, např. monocok, tube to tube a další. Díky z daleka neprozkoumaným možnostem tohoto moderního materiálu se výrobci předhání a investují nemalé peníze do vývoje pro své značky. Dnešní moderní karbonové rámy a doplňky jsou díky vývoji na úplně jiných parametrech, než před lety, kdy nebyla zdaleka taková pevnost, váha a životnost. A právě životnost, nebo li praskání karbonových rámů z minulých let se podepsaly na nedůvěře nynějších zákazníků. S otázkou, zda vydrží, nepraskne, či lze opravit se setkáváme na prodejně téměř každý den. S nadsázkou můžeme říct, že karbonový rám lze oproti aluminiovému vždy opravit a v místě opravy již nikdy nepraskne. Světový výrobci jsou se zpracováním karbonu vždy o kousek napřed použitou technologií, designem i prodlouženou zárukou, než menší méně známé firmy, což ale nezaručuje, že nemůžou prasknout.
Oprava karbonových rámů a doplňků.
Budoucnost karbonu

Prodejna - servisní centrum

Najdete nás

Tř.1.máje 1662/63
753 01 Hranice

Otevírací doba

Po - Pá 08:00 – 12:00, 13:00 – 17:00

St 08:00 – 12:00, 13:00 – 16:30

So dle domluvy

Zavolejte nám

EK CYKLOSPORT HRANICE,
Tř.1.máje 1662/63
Hranice 753 01

Zůstaňte s námi

 

logo rajcenet

Search

Vážení zákazníci,

z důvodu nařízení vlády č. 194 ze dne 12. března 2020, kterým vláda s dnešním dnem zpřísnila podmínky a zakázala s účinností ode dne 14. března 2020 od 6:00 hod. do dne 24. března 2020 do 6:00 hod. maloobchodní prodej a prodej služeb v provozovnách, s výjimkou určitých prodejen, jsme nuceni zrušit možnost osobního vyzvednutí zboží a poskytování služeb v této Maloobchodní prodejně.

V případě dotazu, info servisu volejte tel.777270245 p. Krejčiřík

Děkuji za pochopení Tým CyklosportHranice