Test Lapierre Overvolt AM 700i Bosch 500 Wh

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

IMG 7108

Lapierre Overvolt AM 700i Bosch 500 Wh, tak trochu jiný pohled na E-Bike


O tom, že se dá jezdit na kole ve sněhu, když jsou teploty pod nulou není pochyb. Na umrzlém sněhu je to sranda. Kolo drží stopu jako přibité.
Ale vyzkoušeli jste si jízdu v mokrém těžkém sněhu, kdy je sníh tak rozbředlý, že je pomalu nemožné udržet jízdu v přímém směru a jakékoliv stoupání vás sesadí do pozice chodce, snažícího se vypořádat s nástrahami zimní přírody?
Právě v takových podmínkách jsme měli možnost vyzkoušet E-bike Lapierre Overvolt AM 700i s motorem Bosch.
Chtěli jsme též prověřit výdrž baterie v zimním počasí a vyzkoušet tak kdy baterce dojde.
Motor Bosch umožnuje čtyři jízdní režimy ECO, TOUR, E-MTB a TURBO.
K testu jsme přistoupili tak, že pokud to bylo možné (rovinaté přejezdy a sjezdy) jeli jsme bez dopomoci motoru. Jakmile se ale terén změnil, zapojili jsme též motor Bosch. Díky s tíženým podmínkám, nebylo většinou ani možné využít nejvyšší mody režimu motoru a přenést tak jeho výkon na kluzký terén. V podstatě jsme si nejčastěji vystačili jen se základními dvěma mody ECO a TOUR. V těchto režimech se tak dal přenést výkon motoru na kluzký terén, kdy jeho kroutící moment plynule kontroloval trakci zadního kola na mokrém sněhu.
Nejenom, že jsme s Lapierrem mohli projet téměř nemožné - v podstatě, pokud by jsme se nechtěli s vámi podělit o pár fotek nemuseli jsme ani zastavovat.. , ale strávili jsme též v sedle Lapierru téměř 5hodin jízdy. To je na kapacitu baterky E-biku v chladném počasí neskutečný výkon. Nakonec ani po 5 hodinách baterce nedošlo… dojezd ukazoval ještě 5 km jízdy.
Věřte tomu, že pokud chcete, i s E-Bikem si dáte pěkně do těla. Zažijete s ním regulérní MTB trénink, který vás bude neskutečně bavit a objevíte při tom nové možnosti cyklistiky.

 

 

EK CYKLOSPORT HRANICE,
Tř.1.máje 1662/63
Hranice 753 01

Zůstaňte s námi

 

Fotogalerie

logo rajcenet

Search