Superior eXF 909 versus Lapierr Overvolt AM 700i

Neaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnoceníNeaktivní hodnocení
 

 

IMG 7211

Superior eXF 909 versus Lapierr Overvolt AM 700i

SUPERIOR eXF 909 e-sport (skryté emoce)
Nedávno jsme se měli možnost svést se s francouzským Lapierrem Overvolt AM 700i s motorem Bosch 500 Wh. Tentokrát přinášíme zážitky s motorem SHIMANO STEPS DU-E 8000 namontovaný v kole domácí značky SUPERIOR.

 

I když se jedná o kola každé v jiné cenové relaci, osazené tedy odlišnými komponenty, mají namontované motory nejvyšší řady. Lapierre vsadilo na pohon Bosch a SUPIK pak na osvědčenou klasiku od Shimana. Lapierre již nabízí integrovanou baterii v rámu, Supik v tomto designovém trendu zatím pokulhává. Naproti tomu Lapierre díky integraci baterie a robustnějšímu podvozku, těžšímu motoru nabral 3 kg na váze. Obě kola mají též odlišnou geometrii. Lapierre je typickým Trailovým kolem, kdežto SUPIK je spíš klasický XC BIKE se sportovnějším posedem. Obě kola mají přes 20kg. Lapierre 24kg, Superior 21 Kg.
Zkoušeli jste ale někdy sednout na E-Bika a jed bez dopomoci motoru? Třeba jen pro případ návratu domů, když dojte šťáva v baterii?
S motory Bosch je to výzva pro trénované jedince, kdy je při šlapání značně znát odpor motoru.
Naproti tomu jízda s motorem Shimano je úplně o něčem jiném. Po odpojení motoru je šlapání do pedálů hladké a jízda se nikterak neliší od jízdy s běžným kolem.
Motor Bosch disponuje čtyřmi jízdními režimy ECO, TOUR, E-MTB, TURBO.
Zatímco Shimano si vystačí se třemi ECO,TRAIL, BOOST.
Motor Bosch tak plynule navazuje na jednotlivé jízdní mody.
U Shimana jsou přechody znatelnější.

Naproti tomu s motorem Shimano máte pocit, jako by jste sedlali závodního oře. Charakteristický pištivý zvuk motoru vás nutí neustále udržovat kadenci šlapání a držet tak motor v optimálních otáčkách. Když se zaposloucháte do meluzíny, která z motoru vychází, připadáte si jako závodníci krotící pod sebou vysokootáčkový speciál z Moto GP.
Se Shimanem máte pocit, jak vám kolo chce neustále uletět po zadkem. Běžně se stane, že ve stoupání po přeřazení z režimu ECO na TRAIL doslova vystřelíte s předním kolem ve vzduchu a vy se snažíte udržet řídítek .
Samozřejmě, že se dá jezdit se Shimanem i normálně, kroutící moment motoru je neskutečný , ale jde přece o emoce a ty Shimano nabízí v plné síle. Takže READY TO RACE.

EK CYKLOSPORT HRANICE,
Tř.1.máje 1662/63
Hranice 753 01

Zůstaňte s námi

 

Fotogalerie

logo rajcenet

Search